Medytacje semantyczne ścieżką Hildegardy z Bingen:

 

Warsztaty komunikowania się z własną duszą: dla zdrowia, spokoju i harmonii.

 

Masz w sobie wszystko, przez co możesz działać i być szczęśliwa.

 

Korzystaj z siebie, swojego wielkiego skarbu

 

 

dieta ewy dąbrowskiej

menu

wczasy odchudzające

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

 

dieta dąbrowskiej

 

 

 

 

 

dieta dąbrowskiej

„Masz w sobie wszystko, by przeżyć życie w piękny sposób, a wokół Ciebie, na naszej planecie i we  wszechświecie  jest wszystko, czego Ci potrzeba do życia i zdrowia.”
Św. Hildegarda  z Bingen


Siódmy las i Instytut św. Hildegardy
Serdecznie zapraszają na medytacje semantyczne ścieżką św. Hildegardy z Bingen.
28 lutego- 6 marca 2015

"Wracam do siebie, wracam do zdrowia, wracam do harmonii.”

 

Post orkiszowy w duchu św. Hildegardy to wydarzenie holistyczne, a nawet …kosmiczne. Dotyczy naszego ciała, naszego ducha, emocji, rozumu, całej  istoty, ale ponieważ nie istniejemy bez powietrza i ziemi, ważną częścią powrotu do równowagi jest kontakt z Naturą.

 

Post proponowany w Siódmym lesie opracował na podstawie dzieł św. Hildegardy ( czyli Jej wglądów w potrzeby organizmu, i Jej receptury)  niemiecki doktor nauk medycznych i wielki propagator Jej dzieł  - dr Gottfried Hertzka. Praktycznymi uwagami i wiedzą podzieliła się z Instytutem św. Hildegardy  pani Hildegard  Strickerschmidt – wieloletnia przewodnicząca Międzynarodowego Towarzystwa Św. Hildegardy z Bingen, która od kilkunastu lat prowadzi posty orkiszowe, jest nauczycielką tej metody i autorką wielu książek z tej dziedziny.

 

Fakty podstawowe: 1.człowiek  funkcjonuje na wielu różnych poziomach (ciało, duch, dusza, emocje, intelekt ), wszystkie są ważne i wszystkie ze sobą współdziałają. Nie można ich rozdzielać. Trzeba dbać o wszystkie i  przez to całość dobrze funkcjonuje
2. człowiek jest częścią Wszechświata. Z natury czerpie pożywienie, ale również energię i siłę.
Decyzja postu jest decyzją : czas na oczyszczenie na wszystkich poziomach.
Na poziomie ciała z toksyn i zbędnych kilogramów. Na poziomie emocji – ze stresu, frustracji i agresji. Na poziomie duchowym – z ciężkich myśli i zalegających duszę wątpliwości i poczucia błędu.

 

Medytacje semantyczne to autorska metoda aktywnej kontemplacji stworzona przez założycielkę Instytutu św. Hildegardy - mgr semantyki  Barbarę Ravensdale. Zawiera ćwiczenia uważności, schodzenie w obszar serca, łączenie z energią Viriditas i kontemplowanie fraz św. Hildegardy na otwartej energii Viriditas. Frazy zostały wybrane przez p. Hildegard Strickerschmidt, wieloletnią prezes Międzynarodowego Towarzystwa św. Hildegardy w Bingen. Metoda otrzymała Jej akcept.

 

Połączenie uważności, energii Viriditas i fraz św. Hildegardy przybliża nas do własnej duszy, naszego niebiańskiego programu Optimum. Równowaga w duszy decyduje o naszym zdrowiu i dobrostanie.

 

Post w siódmym lesie to czas wyciszenia i głebokich ćwiczeń duchowych dedykowanych bliskości  z duszą i powrotowi do harmonii. Ścieżka z diety, medytacji, snu, spotkań, spacerów, którą idzie się po zdrowie, radość, wspaniałe samopoczucie  i nowe siły do życia. Wśród łąk i wzgórz, pięknego krajobrazu, czystego powietrza. W ciszy.

 

Wracam do równowagi. Wracam do zdrowia.

 

Posiłki: jeśli jest potrzeba - przed śniadaniem nasiona babki śródziemnomorskiej i kopru.
Śniadanie - poranek z kawą orkiszową, lub herbatą ziołową i kromką chleba orkiszowego. W południe i wieczorem wywary z właściwie skomponowanych jarzyn z życiodajnymi przyprawami św. Hildegardy (m.in. bertram i galgant) i z  grysikiem orkiszowym. Do kolacji - kromka domowego, przez nas pieczonego chleba ze starej odmiany orkiszu. Herbaty ziołowe przez cały dzień w dużej ilości. Żadnych zimnych napoi.

 

Orkisz - czystą, starą odmianę, bez domieszki pszenicy, nie modyfikowaną - sami kupujemy w gospodarstwie ekologicznym i mielimy w zaprzyjaźnionym młynie.

 

Specjalnie  skomponowanym posiłkom towarzyszą: codzienne medytacje, regularne spacery, zajęcia ruchowe, popołudniowe drzemki i dużo, dużo snu.

 

Przykładowy program dnia:
Po wstaniu – płukanie ust zimna wodą w zaciszu swojej łazienki
8.00 - Poranny rozruch. Według św. Hildegardy rozgrzanie organizmu przed śniadaniem to istotny  punkt dnia.
9.00 – Śniadanie ( ważne! Żujemy długo, bardzo długo i w całkowitej ciszy)
10.00 – Spacer dla przyjemności
11.30 – Medytacje
13.30 – Obiad
14.30 – Sjesta
16.00 – Porządny spacer
18.00 – Kolacja ( i znów sumienne żucie)
Spacer po kolacji

Św. Hildegarda z Bingen żyła w latach 1098-1179. Benedyktynka, wizjonerka, kompozytorka, intelektualny i moralny autorytet swojej epoki. Owoc jej życia, to spisane w kilku tomach  zapisy wizji o tym jak funkcjonuje człowiek we Wszechświecie. To absolutnie nowatorska i holistyczna synteza teologii, antropologii, psychologii, medycyny i wiedzy o kosmosie. Jej dzieło jest wciąż badane, odkrywane na nowo i zaskakuje współczesnych lekarzy  trafnością i skutecznością naturalnych terapii.

 

Podsumowując :

Co: turnus kontemplacyjny z detoksem orkiszowym
Gdzie: Siódmy las, www.siodmylas.pl
Kiedy: turnusy rozpoczynają się w sobotę o godz.14, a kończą w kolejny piątek po śniadaniu
Cena: 1650 zł
Info i rezerwacje: 661 334 133

 

W ofercie:
- 6 noclegów,
- wszystkie konieczne posiłki i napoje
- codzienne spacery
- codzienny poranny rozruch
- codzienne medytacje semantyczne

 

Dodatkowo płatne:
-wino pietruszkowe ( w razie uczucia zimna)
- tabletki galgant-koper ( w razie uczucia zimna)
- masaże  z bio olejkami firmy Holistiqa Aromatherapy Cosmetics.

 

Prowadząca:

Barbara Ravensdale – mgr semantyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (pola semantyczne wyrazów). Certyfikowany gemmolog ( Guildhall University of London). Certyfikat Międzynarodowego Towarzystwa św. Hildegardy w Bingen w Niemczech, z zakresu duchowości św. Hildegardy,  pod opieką autorki wielu publikacji o Hildegardzie, niekwestionowanego autorytetu w hildegardiańskiej duchowości i wieloletniego prezesa Towarzystwa - p. Hildegard Strickerschmidt.
Założycielka Instytutu św. Hildegardy, który organizuje wykłady i warsztaty propagujące dzieło św. Hildegardy z Bingen.

 

Ciekawostka! Czy wiesz, że według św. Hildegardy istnieje wspólna energia wszystkich istot żywych, tchnienie Boga –zielona siła życia, którą Hildegarda nazywała Viriditas.
Na warsztacie nauczymy się łączyć z zieloną Viriditas, drzewami i Przyrodą. Natura to źródło wielkiej mocy.
A więc przyszykuj się na rozmowę z drzewem :)

Bajkowe Boże Narodzenie

Sklep z rękodziełem
Programy detoksowe
Medytacje semantyczne 
Instytutu św. Hildegardy

Bajkowe Boże Narodzenie

20.12 - 26.12 lub
23.12 - 26.12
stragan programy detoksowe hildegarda

 

© Siódmy las... ul. Zawada 51 24-160 Wąwolnica
Designed by ideastudio.pl, Code & update: synermedia.pl

Kopiowanie treści zawartych w serwisie i rozpowszechnianie ich w szczególności na innych stronach internetowych bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności
Wczasy odchudzające - Detox warzywno - owocowy