Medytacje semantyczne ścieżką Hildegardy z Bingen:

 

Warsztaty komunikowania się z własną duszą: dla zdrowia, spokoju i harmonii.

 

Masz w sobie wszystko, przez co możesz działać i być szczęśliwa.

 

Korzystaj z siebie, swojego wielkiego skarbu

 

 

dieta ewy dąbrowskiej

menu

wczasy odchudzające

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

 

dieta dąbrowskiej

 

 

 

 

 

dieta dąbrowskiej

 

Warsztaty komunikowania się z własną duszą:


„Wracam do siebie, wracam do zdrowia, wracam do harmonii”

 

Pracujemy  medytując semantycznie w systemie Hildegardy z Bingen. Plus dwie sesje Tai Chi dziennie – gimnastyka medytacyjna dla siły życiowej.

 

Według Hildegardy centrum dowodzenia w człowieku to dusza, i z nią przede wszystkim trzeba się komunikować, wokół niej i zgodnie z nią budować swój świat. Dusza zawiaduje WSZYSTKIMI PROCESAMI ŻYCIOWYMI W CZŁOWIEKU:

 

Według św. Hildegardy  nasze niedomagania fizyczne są w znakomitej większości spowodowane smutkiem duszy. Nasze ciało – jako wrażliwy i subtelny radar pokazuje stan wewnętrzny naszego najgłębszego „Ja”. Choroba ciała to  jedynie symptom utraty równowagi w duszy, prawdziwych powodów należy poszukać głęboko w sobie. Dotknięcie prawdy, zmierzenie się z nią, jest początkiem  regeneracji i powrotu do zdrowia.

 

Medycyna konwencjonalna zalecza symptomy, nie dociekając przyczyn.  Dotknięcie prawdy i zmierzenie się z przyczynami uruchamia autoregenerację. Człowiek sam podaję sobie rękę w trudach powrotu do zdrowia. Powrót do wewnętrznej harmonii i w efekcie do zdrowia zależy od nas samych i nikt za nas tego nie uczyni.
Bardzo często identyfikujemy problemy "na zewnątrz": on mnie nie kocha, nie lubię tej pracy, gdyby tylko zdarzyło się to , czy tamto, byłoby dużo lepiej. 
Krzepiące założenia Hildegardy to m.innymi : Masz w sobie wszystko, przez co możesz działać i być szczęśliwa. Korzystaj z siebie, wielkiego swojego skarbu.


Na warsztatach ćwiczymy schodzenie do siebie, słuchanie duszy i asymilujemy odkrycia. Jest zawsze sporo zaskoczenia.Światopogląd Hildegardy to też : jesteśmy częścią Kosmosu, istnieje potężna energia wspólna z której możemy korzystać, są w nas pierwiastki i boskie i kosmiczne i duchowe i cielesne - to wspaniały system uniwersalnej duchowości, źródło energii do życia na każdy dzień, z którego możemy nauczyć się czerpać wedle potrzeby.


Kolejne medytacje dają spokój, siłę i wgląd w siebie, co zawsze jest początkiem do zmiany na lepsze.I uwaga z poprzednich warsztatów : piękne dla prowadzącego jest kiedy odkrycia rozjaśniają twarze i warsztatowicze jaśnieją. Tak jest.


Codziennie dwie sesje Tai chi i dieta do wyboru: detoks wegański dr Dąbrowskiej lub dieta odkwaszająca wegetariańska.Zapraszamy serdecznie.

Termin: 19- 25 października, lub 26- 1 listopada.

Koszt: 1650 zł/tydzień ( 6 noclegów, 7 dni)

Tel. 503 164 365Siódmy las, czyli Barbara Ravensdale magistrował się z semantyki i pól semantycznych wyrazów na KUL oraz studiuje dzieła Hildegardy w Międzynarodowym Towarzystwie św. Hildegardy w Bingen , w Niemczech, pod opieką autorki wielu publikacji o Hildegardzie, niekwestionowanego autorytetu  i wieloletniego prezesa Towarzystwa - p. Hildegard Strickerschmidt.Kuba Żeligowski ćwiczy od  20 lat Tai Chi, styl Chen. Instruktor w szkole Marka Balińskiego w Warszawie. Projektuje piękną biżuterię, fotografuje  i maluje.

 

W ofercie:
- 6 noclegów, 7 dni , od sobota godz.14, do piątek, po kolacji
- codzienne warsztaty  medytacji
- 3 posiłki dziennie  warzywno-owocowe, lub wegetariańskie
- herbaty ziołowe do woli
- Tai Chi
- codzienny spacer z przewodnikiem

 

Bajkowe Boże Narodzenie

Sklep z rękodziełem
Programy detoksowe
Medytacje semantyczne 
Instytutu św. Hildegardy

Bajkowe Boże Narodzenie

20.12 - 26.12 lub
23.12 - 26.12
stragan programy detoksowe hildegarda

 

© Siódmy las... ul. Zawada 51 24-160 Wąwolnica
Designed by ideastudio.pl, Code & update: synermedia.pl

Kopiowanie treści zawartych w serwisie i rozpowszechnianie ich w szczególności na innych stronach internetowych bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności
Wczasy odchudzające - Detox warzywno - owocowy