Medytacje semantyczne ścieżką Hildegardy z Bingen:

 

Warsztaty komunikowania się z własną duszą: dla zdrowia, spokoju i harmonii.

 

Masz w sobie wszystko, przez co możesz działać i być szczęśliwa.

 

Korzystaj z siebie, swojego wielkiego skarbu

 

 

dieta ewy dąbrowskiej

menu

wczasy odchudzające

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

 

dieta dąbrowskiej

 

 

 

 

 

dieta dąbrowskiej

 

Powięź to tkanka, która otacza i przenika wszystkie organy, nerwy, kości i mięśnie. Najkrócej mówiąc – jest to nieprzerwana sieć obejmująca całe ciało, od mózgu do małego palca u stopy. Kto doświadczył terapii powięziowej ten wie, że opracowanie części stopy może wpłynąć np. na ból głowy i wszystkie miejsca znajdujące się na linii taśmy powięziowej, która tam właśnie ma początek. Tkanka ta w sposób naturalny – wraz z postępującym wiekiem – ma tendencję do stopniowego wysychania, ściągnięcia i usztywnienia. Do tego dochodzi stres życia codziennego, a także wszelkie traumy i blizny – zarówno emocjonalne jak i fizyczne, – które "wchodzą" w powięź wywołując dodatkowe napięcia, przyczyniające się do wystąpienia nierównowagi, a w konsekwencji - dolegliwości, dysfunkcji i chorób.

 

Joga Jin, a w szczególności jej odmiana, zwana powięziową, skupia się na pracy właśnie z systemem powięzi. Istotnym czynnikiem w tej praktyce jest dążenie do rozluźnienia mięśni, po to, żeby dostać się do tego szczególnego systemu. Jeżeli wiesz, że każde włókno, każda wiązka włókien, każdy mięsień i każda grupa mięśni, na które te wiązki się składają, otoczone są powięzią, rozumiesz, że bez rozluźnienia mięśni nie byłoby to możliwe. Ważny jest też oddech - pomaga w dotarciu do trudnych / spiętych lub odrętwiałych obszarów. Podczas całej sesji zaleca się stosować oddech "oceaniczny", będący delikatną wersją oddechu ujjayi.

 

Joga Jin określana bywa, jako łagodna forma jogi, – dlaczego? Po pierwsze – składa się na nią około 30 pozycji, z czego większość to leżące lub siedzące; bezpieczne dla kręgosłupa. Nie ma tu pozycji odwróconych. Po drugie – każda pozycja ma kilka wariantów; wybierasz najlepszy dla siebie. Po trzecie – używa się pomocy i podpórek w takiej ilości, żeby umożliwić rozciąganie w pełnym rozluźnieniu.
Łagodna niekoniecznie znaczy łatwa - czas przebywania w pozycjach: od 3 do 20min.
W jodze powięziowej pozycje jogi jin przeplatane są elementami autoterapii mięśniowo powięziowej na piłeczkach.

Cena: 1700zł (W cenie do wyboru Detox owocowo-warzywny lub wyżywienie wegetariańskie)

 

W ofercie:

  • 6 noclegów
  • Wyżywienie wegetariańskie lub Detox owocowo-warzywny
  • Herbatki ziołowe do woli
  • 2 x dziennie zajęcia z trenerem
  • Spacer z przewodnikiem po Kazimierskim Parku Krajobrazowym

 

Info i rezerwacje: tel. 517 930 320 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Informacje dla uczestników:

Weź ze sobą dwie piłeczki o średnicy 6 – 7cm, najlepiej gumowe, oraz wygodny strój z ciepłą bluzą i skarpetami do relaksu.
Jeżeli cierpisz na jakąś dolegliwość, poinformuj mnie o tym najpóźniej PRZED rozpoczęciem zajęć.
Kobietom w ciąży nie polecam udziału w warsztacie – chyba, że ćwiczą jogę, na co dzień.

 

Info o prowadzącym

Agnieszka Czumaj – instruktorka powięziowej jogi jin i TRE ( w trakcie certyfikacji). Na ścieżce jogi ( hatha, kundalini) od 2003r. Jogi powięziowej jin uczą mnie Beta Lisboa i Simon Calder; inspirują - Bernie Clark i Sarah Powers.
Przez szacunek do Ciebie i Twojej – nieznanej mi - historii, nigdy nie dotykam bez pytania, a już na pewno nie dociskam, nie ciągnę i nie popycham do pozycji, na którą Twoje ciało nie jest gotowe. Sama doświadczyłam paru kontuzji, w tym – najpoważniejszej – właśnie z powodu forsowania przez drugą osobę do pozycji. Każdy jest inny i każdy inaczej przyjmuje tą samą pozycję. Ingeruję tylko w przypadku, gdy w grę wchodzi Twój komfort lub bezpieczeństwo.

Bajkowe Boże Narodzenie

Sklep z rękodziełem
Programy detoksowe
Medytacje semantyczne 
Instytutu św. Hildegardy

Bajkowe Boże Narodzenie

20.12 - 26.12 lub
23.12 - 26.12
stragan programy detoksowe hildegarda

 

© Siódmy las... ul. Zawada 51 24-160 Wąwolnica
Designed by ideastudio.pl, Code & update: synermedia.pl

Kopiowanie treści zawartych w serwisie i rozpowszechnianie ich w szczególności na innych stronach internetowych bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności
Wczasy odchudzające - Detox warzywno - owocowy