Medytacje semantyczne ścieżką Hildegardy z Bingen:

 

Warsztaty komunikowania się z własną duszą: dla zdrowia, spokoju i harmonii.

 

Masz w sobie wszystko, przez co możesz działać i być szczęśliwa.

 

Korzystaj z siebie, swojego wielkiego skarbu

 

 

dieta ewy dąbrowskiej

menu

wczasy odchudzające

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

 

dieta dąbrowskiej

 

 

 

 

 

dieta dąbrowskiej

Siódmy las i grupa artystyczna Pictorial Team

zapraszają na cykl warsztatów:

 

Sześć pór roku w „Siódmym Lesie” – plenery fotografii artystycznej

 

plenerWielkie wydarzenie w Siódmym lesie ! Okazja do terminowania  u wspaniałych  czarodziejów fotografii z grupy Pictorial Team. 6 spotkań w różnych porach roku, zaczynamy w styczniu od białej Pani Zimy. Nie możemy się doczekać wspólnej pracy z laureatami wielu europejskich i światowych  konkursów fotografii i Ich wizji Siódmego lasu w różnych kolorach roku.


Oddajmy głos p. Lucynie Romańskiej z Pictorial Team :

„Gdyby Antonio Vivaldi urodził się w Polsce,  zapewne skomponowałby sześć koncertów ilustrujących pory roku: przedwiośnie, wiosnę, lato, złotą polską jesień, jesień i zimę. Pesymiści twierdzą, że z powodu zmieniającego się klimatu, pozostały nam jedynie dwie pory – chłodna i gorąca. Być może. Nie dotyczy to jednak „Siódmego Lasu” – tutaj wciąż, jak przed wiekami, można cieszyć oczy pięknem zmieniających się sześciu pór roku. Ten urzekający polski krajobraz można podziwiać, ale także fotografować. W roku 2014 zapraszamy na cykl plenerów fotografii artystycznej, na których nauczysz się czegoś więcej niż beznamiętnego reprodukowania świata. W „Siódmym Lesie” spojrzysz na fotografię i na pejzaż inaczej.
https://www.facebook.com/fotoopener
www.fotoopener.pl

 

„Fotografia ojczysta”

Czyż nie piękniejsza nasza poczciwa brzezina,
Która jako wieśniaczka, kiedy płacze syna,
Lub wdowa męża, ręce załamie, roztoczy
Po ramionach do ziemi strumienie warkoczy!
Niema z żalu, postawą jak wymownie szlocha!
Czemuż Pan Hrabia, jeśli w malarstwie się kocha,
Nie maluje drzew naszych, pośród których siedzi?
Prawdziwie, będą z Pana żartować sąsiedzi,
Że mieszkając na żyznej litewskiej równinie,
Malujesz tylko jakieś skały i pustynie.

Adam Mickiewicz

 

W „Umizgach”, trzeciej księdze „Pana Tadeusza”, Adam Mickiewicz opisuje spór  na  temat sztuki i piękna pomiędzy światowcem Hrabią a prostaczkiem Tadeuszem. Ten pierwszy zachwyca się li tylko niebem i pięknem flory Italii, natomiast zirytowany Tadeusz wylicza, godne uwiecznienia w sztuce, cuda polskiego krajobrazu. Gdyby „malarstwo” i „malować” zastąpić  słowami „fotografia” i „fotografować” otrzymalibyśmy opis niejednego z nas fotografującego krańce świata, a niedostrzegającego godnych tematów tuż za miedzą. Stąd pomysł plenerów, wystaw i albumów z cyklu „Fotografia ojczysta wiek XXI”.
Idea „fotografii ojczystej” narodziła się  niemal sto lat temu. Jej pomysłodawcą i niestrudzonym propagatorem był  ojciec fotografii polskiej – Jan Bułhak.  Fotografowanie ojczystego kraju; krajobrazu i ludzi, tego co zwyczajne i unikalne w latach tuż po odzyskaniu niepodległości  stało się dla niego wyrazem miłości do Ojczyzny. Mistrz nie zatrzymał tego pomysłu dla siebie, ale żarliwie zachęcał do podążania tą drogą rzesze fotografów. Nie był mu jednak obojętny poziom techniczny a przede wszystkim artystyczny wykonywanych zdjęć. Przez całe lata nie tylko fotografował, ale niestrudzenie edukował adeptów trudnej sztuki fotografii. Po niemal stu latach sięgamy po ten cudowny w swojej prostocie pomysł, aby w fotografii artystycznej utrwalić piękno różnych zakątków Polski.

 

Warsztaty poprowadzą:

Mieczysław Wielomski - jest artystą fotografikiem (ZPAF), twórcą legendarnych już formacji fotograficznych Kron, Hard oraz Landskapiści, które w znaczący sposób wpisały się w historię polskiej fotografii poprzez kreowanie nowej estetyki obrazu fotograficznego. Aktualnie jest liderem formacji Pictorial Team, jedynej z niewielu realizującej programową fotografię artystyczną w kraju.
Posiada dobrze ponad setkę nagród i wyróżnień na konkursach fotograficznych w kraju i zagranicą w tym tytuł Autora Roku, nagrodę Ministra Kultury RP, Ministra Kultury Rosji, medal im. Jana Bułhaka (najwyższe polskie wyróżnienie fotograficzne), nagrody za twórczość fotograficzną wojewody małopolskiego, świętokrzyskiego, opolskiego, Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego w Anglii (najstarsze towarzystwo fotograficzne na świecie), Sinar Award w Szwajcarii (nagroda dla najlepszego artysty europejskiego)…  Był stypendystą artystycznym marszałka województwa śląskiego. Wykładał fotografię w Beskidzkiej Szkole Sztuki Użytkowej, prowadził zajęcia warsztatowe oraz wykłady o fotografii w kilkudziesięciu galeriach sztuki w kraju. Jego prace prezentowane były w najważniejszych galeriach krajowych w tym w Zachęcie.
Reprezentował polską fotografię artystyczną ( w ramach Grupy 8 - ZPAF ) na festiwalach polskiej kultury w kilkunastu krajach Europy , Azji i Afryki. Kilkadziesiąt jego prac znajduje się w prywatnych kolekcjach, głównie niemieckich a kilkaset drukowanych było w kalendarzach, albumach, folderach i widokówkach (współpraca ze znanymi wydawnictwami jak np. Kluszczyński, Jotan, Telegraph, Baturo).

Lucyna Romańska – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego (filmoznawstwo, polonistyka i anglistyka), specjalistka z zakresu historii sztuki i fotografii, znawca zasad kreacji obrazu fotograficznego począwszy od dokumentu do fotografii kreacyjnej. Od kilku lat prowadzi zajęcia na plenerach fotograficznych Foto Opener’a. Członek Pictorial Teamu – wystawiała się w kilkudziesięciu galeriach fotografii w kraju, Ukrainie, USA i Kanadzie.

 

W ofercie:
- 3 noclegi, 4 dni (wariant krótki), od soboty godz. 14 do wtorek po kolacji
- 6 noclegów, 7 dni (wariant długi ), od sobota godz.14, do piątek, po kolacji
- codzienne warsztaty fotograficzne
- 3 posiłki dziennie  warzywno-owocowe, lub wegetariańskie
- herbaty ziołowe do woli
- codzienny poranny rozruch

 

Program dnia:
8.00 -poranny rozruch
9.00 - śniadanie
10.30-13.00 – spacery z aparatem w dłoni po Kazimierskim Parku Krajobrazowym z Prowadzącymi w poszukiwaniu piękna.
13.30 – obiad , po obiedzie sjesta
15.30 – warsztaty fotograficzne
18.00 – kolacja
Po kolacji kolejne spotkania warsztatowe.Termin:  dwa warianty, krótki i długi , warsztat 4-dniowy 25 – 28 stycznia 2014
warsztat 7 dniowy 25 – 31 stycznia 2014
Gdzie:  Siódmy las koło Kazimierza Dolnego, www.siodmylas.plwww
Wyżywienie: Dieta do wyboru: oczyszczająca, odkwaszająca i odchudzająca dr Dąbrowskiej, lub pełnowartościowe menu wegetariańskie.
Cena : 4 dni , warsztaty, wyżywienie, nocleg   - 950 zł
7 dni, warsztat, wyżywienie, nocleg – 1550 zł
Informacje i rezerwacje: tel: 517 930 320, mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dodatkowo płatne: zabiegi kosmetyczne z organicznymi kosmetykami francuskimi firmy "Phyt's",  masaże klasyczne, warsztaty pieczenia chleba, kulig, ognisko.

 

Uwaga! Prosimy uczestników o zabranie laptopów i aparatów fot.

 

 

rzeka

 

 

 

drzewo

 

 

Bajkowe Boże Narodzenie

Sklep z rękodziełem
Programy detoksowe
Medytacje semantyczne 
Instytutu św. Hildegardy

Bajkowe Boże Narodzenie

20.12 - 26.12 lub
23.12 - 26.12
stragan programy detoksowe hildegarda

 

© Siódmy las... ul. Zawada 51 24-160 Wąwolnica
Designed by ideastudio.pl, Code & update: synermedia.pl

Kopiowanie treści zawartych w serwisie i rozpowszechnianie ich w szczególności na innych stronach internetowych bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności
Wczasy odchudzające - Detox warzywno - owocowy