Medytacje semantyczne ścieżką Hildegardy z Bingen:

 

Warsztaty komunikowania się z własną duszą: dla zdrowia, spokoju i harmonii.

 

Masz w sobie wszystko, przez co możesz działać i być szczęśliwa.

 

Korzystaj z siebie, swojego wielkiego skarbu

 

 

dieta ewy dąbrowskiej

menu

wczasy odchudzające

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

 

dieta dąbrowskiej

 

 

 

 

 

dieta dąbrowskiej

 

Harmony & Balance


chce-byc-zdrowaHolistyczny Program Prozdrowotny i Antynowotworowy

„Twoje myśli są budulcem Twojego życia” – Hildegarda z Bingen

 

„Harmony & Balance” to autorski program ośrodka warsztatowego „Siódmy las”, którego celem jest odbudowanie hildegariańskiej  Viriditas – naszej siły życia.

 

Program obejmuje:

 

1. Dieta - odkwaszająca i oczyszczająca organizm z toksyn.

Zakwaszenie organizmu jest jedną z podstawowych przyczyn rujnujących zdrowie. Czynnikami zakwaszającymi są głównie niewłaściwa dieta i stres. Odpowiednio skomponowane posiłki odtruwają i odkwaszają organizm.

 

2. Ruch – codzienny poranny rozruch  z instruktorem na świeżym powietrzu.

 

3. Medytacje semantyczne ścieżką Hildegardy z Bingen

Medytacje mają na celu : uspokojenie, opanowanie chaosu myśli w głowie, uświadomienie sobie w jaki sposób traktujemy siebie i życiową siłę w naszym ciele, oraz w jaki sposób je osłabiamy i działamy w ten sposób na swoją niekorzyść.

„Masz w sobie wszystko, przez co możesz działać” – Hildegarda z Bingen.

Ważnym punktem medytacji jest poznanie, że choroba nie jest zewnętrznym czynnikiem czyhającym na nas i gotowym do ataku z zaskoczenia, bez uprzedzenia, nie wiadomo kiedy. W czasie warsztatów pokazuje się, że w naszych rękach i głowach jest takie postępowanie, które eliminuje samozniszczenie. Od Ciebie samej zależy stan Twojego zdrowia.

Źródłem poznania w trakcie medytacji semantycznych nie jest głowa i procesy myślowe, ale ciało i serce.

 

4. Qi gong i Ćwiczenia Radiant Lotus autorstwa Daisy Lee

Codzienne sesje z ćwiczeniami  Promienistego Lotosu, stworzonego dla kobiet przez Daisy Lee:

Pani Daisy Lee jest Chinką, ale od wielu lat mieszka na Hawajach. Na wyspie Kaua’i prowadzi własny ośrodek Kahuna Valley, w którym naucza, a także wykorzystuje Qigong jako metodę wzmacniającą organizm oraz wspomagającą tradycyjne leczenie.  Jej programy Qigong służące redukcji poziomu stresu i zwiększeniu własnej efektywności  wykorzystywane są m.in. w korporacjach, szpitalach (m.in. na oddziałach onkologicznych: Szpital J.Hopkinsa w Baltimore, stan Maryland), szkołach, więzieniach, a także przez ludzi biznesu i sportowców. Mistrzyni Daisy Lee prowadzi także zajęcia Qigong z dziećmi, młodzieżą i ludźmi starszymi. 

Jej autorski program Radiant Lotus Qigong skierowany jest do kobiet. Wykorzystuje w nim m.in. holistyczną pracę z ciałem i emocjami oraz Tybetańskie leczenie dźwiękiem (sześć Dźwięków Tybetańskich mających zastosowanie tylko dla kobiet). Jeździ po świecie ucząc kobiety tego stylu oraz prowadzi programy certyfikacji nauczycielek.

 

5. Masaż PeLoHa

Masaż Peloha to 35 minutowy, delikatny jednak silnie działający sposób na odpoczynek, eliminację stresu, rozbudzenie ciała oraz uwolnienie go od wszelkich bólów i dolegliwości.
Podstawą tej metody jest zrozumienie, że ciało to święta świątynia, która pozwala nam funkcjonować jako duchowo fizyczne istoty na ziemi. Metoda Masażu Peloha rozwijana była przez okres 25 lat i zawiera elementy masażu Klasycznego, Polinezyjskiego, technikę Bowena, Refleksologię, uzdrawianie Polarity, Kryształową Terapię, pracę z meridianami, punktami z akupresury, uzdrawianie stylem Reiki, delikatnymi ruchami z Chiropraktyki i spiralnymi uwzględniającymi 7 głównych i 12 mniejszych czakr kończąc na czakrze serca.
Rezultatem masaży Peloha jest uczucie lekkości, oraz dobre samopoczucie, uczucie doenergetyzowania, chroniczne dolegliwości i bóle znikają, sen staje się zdrowszy, opuchlizna nóg ustępuje

 

6. Masaż Limfatyczny.

Masaż limfatyczny pobudza krążenie krwi i limfy, poprawiając stan organizmu.
W wyniku stymulacji odpowiednich punktów na ciele następuje lepsze odżywienie i praca komórek oraz odpowiednia regulacja krążenia krwi i funkcjonowania organów wewnętrznych. Dochodzi do usprawnienia przepływu chłonki w układzie limfatycznym. W trakcie masażu w naszym organizmie wyzwalają się endorfiny, tzw. hormony szczęścia, które wyciszają ból i powodują uczucie odprężenia i zadowolenia.


7. Spacery na łonie przyrody, czyli  „Tankowanie zielonej siły życia”

Według Hildegardy patrzenie na zieleń przyrody, oraz obcowanie z roślinami, drzewami i zwierzętami ma kluczowe znaczenie w utrzymaniu równowagi w naszym organizmie i powrocie do harmonii, czyli podstawy naszego zdrowia.
Siódmy las leży w Kazimierskim Parku Krajobrazowym, jest daleko o drogi i zgiełku, otoczony spokojem i piękną przyrodą.

 

8. Muzyka Relaksacyjna Hildegardy z Bingen.

Codzienne sesje. Relaks i redukcja stresu.
Program Harmony & Balance obejmuje również wykłady na temat:
- Holistycznej koncepcji istnienia
- Leczniczych właściwości Qi gong i metody Promienistego Lotosu
- Znaczenia właściwej diety
Dodatkowe atrakcje:
- Pieczenie chleba domowego na zakwasie
Trenerzy programu:
Medytacje semantyczne – Barbara Ravensdale, mgr semantyki Kul, dyplom z gemmologii Brytyjskiego Towarzystwa Gemmologicznego w Londynie , certyfikat Międzynarodowego Towarzystwa św. Hildegardy w Bingen.
Qi gong- Katarzyna Ciołkowska – dyplomowany instruktor  Qi gong styl „Lecący Żuraw”, dyplomowany instruktor Oi gong dla kobiet „Radiant Lortus”, certyfikowany masażysta hawajskiego masażu Lomi Lomi Nui, certyfikowany masażysta energetycznego masażu PeLoHa wg metody Alana Earle.

 


Program dnia:


8.00 - poranny rozruch
9.00 - śniadanie
10.30-13.30 - warsztaty
14.00 - obiad
sjesta
15.30 – spacer, masaże, wykłady
18.00 - kolacja
muzyka

 

Cena: 2500 zł


Zgłoszenia: tel. 517 930 320, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

Bajkowe Boże Narodzenie

Sklep z rękodziełem
Programy detoksowe
Medytacje semantyczne 
Instytutu św. Hildegardy

Bajkowe Boże Narodzenie

20.12 - 26.12 lub
23.12 - 26.12
stragan programy detoksowe hildegarda

 

© Siódmy las... ul. Zawada 51 24-160 Wąwolnica
Designed by ideastudio.pl, Code & update: synermedia.pl

Kopiowanie treści zawartych w serwisie i rozpowszechnianie ich w szczególności na innych stronach internetowych bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności
Wczasy odchudzające - Detox warzywno - owocowy