Medytacje semantyczne ścieżką Hildegardy z Bingen:

 

Warsztaty komunikowania się z własną duszą: dla zdrowia, spokoju i harmonii.

 

Masz w sobie wszystko, przez co możesz działać i być szczęśliwa.

 

Korzystaj z siebie, swojego wielkiego skarbu

 

 

dieta ewy dąbrowskiej

menu

wczasy odchudzające

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

 

dieta dąbrowskiej

 

 

 

 

 

dieta dąbrowskiej

Warsztaty komunikowania się z własną duszą: dla zdrowia, spokoju i harmonii.

Medytacje semantyczne w systemie Hildegardy z Bingen.

Średniowieczna holistyka europejska Hildegardy z Bingen w służbie współczesnego "ja" ma się bardzo dobrze . W pogoni za szczęściem, zdrowiem i pomyślnością człowiek współczesny sporo czasu poświęca umysłowi, lekarzom i bankowcom. Według Hildegardy centrum dowodzenia w człowieku to dusza, i z nią przede wszystkim trzeba się komunikować, wokół niej i zgodnie z nią budować swój świat.

Bardzo często identyfikujemy problemy "na zewnątrz": on mnie nie kocha, nie lubię tej pracy, gdyby tylko zdarzyło się to , czy tamto, byłoby dużo lepiej. 

Krzepiące założenia Hildegardy to  : Masz w sobie wszystko, przez co możesz działać i być szczęśliwa. Korzystaj z siebie, wielkiego swojego skarbu.

Na warsztatach ćwiczymy koncentrację i uważność, schodzenie w głąb siebie, słuchanie duszy i asymilujemy odkrycia. Jest zawsze sporo zaskoczenia. 

Światopogląd Hildegardy to też : jesteśmy częścią Kosmosu, istnieje potężna energia wspólna z której możemy korzystać, są w nas pierwiastki i boskie i kosmiczne i duchowe i cielesne - to wspaniały system uniwersalnej duchowości, źródło energii do życia na każdy dzień, z którego możemy nauczyć się czerpać wedle potrzeby.

Kolejne medytacje dają spokój, siłę i wgląd w siebie, co zawsze jest początkiem do zmiany na lepsze.

I uwaga z poprzednich warsztatów : piękne dla prowadzącego jest kiedy odkrycia rozjaśniają twarze i warsztatowicze jaśnieją. Tak jest.

Zapraszamy.

Tel. 503 164 365

Siódmy las, czyli Basia Ravensdale magistrował się z semantyki i pól semantycznych wyrazów na KUL oraz studiuje dzieło Hildegardy w Międzynarodowym Towarzystwie św. Hildegardy w Bingen, w Niemczech, pod opieką autorki wielu publikacji o Hildegardzie i wieloletniego prezesa Towarzystwa - p. Hildegard Strickerschmidt.

 

Basia Ravensdale:
Medytacje semantyczne to warsztaty na których uczę  skupienia i koncentracji , opanowania chaosu myśli w głowie.  Następnie uważnie medytujemy frazy Hildegardy z Bingen, ale nie z klucza  religijnego, raczej uniwersalnej duchowości. Hildegarda reprezentuje holistyczne podejście do człowieka, uważa że to dusza zawiaduje wszystkimi procesami życiowymi w człowieku i choroby ciała są jedynie odzwierciedleniem stanu duszy. Równowaga duszy wpływa na autoregenerację ciała.

 

 

Trudno opisać sam proces koncentracji oraz co się dzieje z ciałem i czuciem po sprowadzeniu uwagi na "tu i teraz", ale proszę tylko przyjąć, że słowa nabierają wiele, nowych  poziomów. Obserwacja w jaki sposób szkodzimy sobie i nastajemy na własne życie staje się mocno odczuwalną wiadomością , którą trudno zignorować.”

 

Do pobytów z warsztatami medytacyjnymi można wybrać Detox warzywno-owocowy, dietę wegetariańską lub detoks orkiszowy.

Bajkowe Boże Narodzenie

Sklep z rękodziełem
Programy detoksowe
Medytacje semantyczne 
Instytutu św. Hildegardy

Bajkowe Boże Narodzenie

20.12 - 26.12 lub
23.12 - 26.12
stragan programy detoksowe hildegarda

 

© Siódmy las... ul. Zawada 51 24-160 Wąwolnica
Designed by ideastudio.pl, Code & update: synermedia.pl

Kopiowanie treści zawartych w serwisie i rozpowszechnianie ich w szczególności na innych stronach internetowych bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności
Wczasy odchudzające - Detox warzywno - owocowy