Medytacje semantyczne ścieżką Hildegardy z Bingen:

 

Warsztaty komunikowania się z własną duszą: dla zdrowia, spokoju i harmonii.

 

Masz w sobie wszystko, przez co możesz działać i być szczęśliwa.

 

Korzystaj z siebie, swojego wielkiego skarbu

 

 

dieta ewy dąbrowskiej

menu

wczasy odchudzające

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

 

dieta dąbrowskiej

 

 

 

 

 

dieta dąbrowskiej

Czy masz często uczucie niespełnienia? Wrażenie, że coś się powinno wydarzyć, a się nie wydarza. Dziwną tęsknotę za czymś więcej, czymś bardziej. Czujesz kroplę goryczy na dnie serca, że czas płynie, a Twoja bajka nie zakończyła się odnalezieniem skarbu?

 

Spokojnie. Dopóki żyjesz, wszystko jest jeszcze do nadrobienia. Poszukaj tego, za czym tęsknisz! Bo...nikt inny za Ciebie tego nie zrobi ;)

 

Zapraszam serdecznie na :
Krótki kurs odzyskiwania siebie
czyli wprowadzenie w postrzeganie wielowymiarowe

 

Koncepcja wielowymiarowa opisuje człowieka jako istotę, w której jest kilka obszarów: widzialny obszar materii i trzy potężne obszary niewidzialne, obszar duszy, obszar boski i obszar kosmiczny. Jest to koncepcja zwana holistyczną, czyli całościową ( od greckiego „holos”, całość) Bardzo znaną propagatorką takiego pojmowania człowieka była Hildegarda z Bingen. Od średniowiecznej hildegardiańskiej Europy dzieli nas kilka dynamicznych stuleci, w których Eurpejczyk odkrył Amerykę, zatrzymał słońce, wymyślił penicylinę i poleciał na księżyc. Siedząc w laboratoriach i konstruując maszyny, zapomniał o tym, czego nie widać podmikroskopem. Inwestując w widzialne, zepchnął niewidzialne na margines. Od połowy wieku XVII, od śmierci Kartezjusza, naszą kulturę określa tzw. paradygmat kartezjański „ tylko nauka daje pewność”. Wszystko, czego nie można policzyć i określić, nie istnieje.

 

Jak to się ma do Hildegardy z Bingen i naszego szczęścia?

 

Szkopuł w tym, że według Hildegardy, najważniejszym obszarem w człowieku jest niewidzialna dusza. To nasze centrum dowodzenia. Niebiański program optimum, z którym nie można negocjować, a który włącza mechanizmy autoregeneracji i poczucie szczęścia tylko wtedy, kiedy jest w równowadze, i wyłącza, kiedy tę równowagę traci.Każdy człowiek ma własny kod duszy i musi go respektować.

 

Rozumując po hildegardiańsku, nie dość, że trzeba uznać samo istnienie duszy, to jeszcze trzeba założyć, że dominuje nad ciałem. Ciało to według Hildegardy tylko czuły radar, który odbiera sygnały ze swojego centrum dowodzenia. Czyli konieczny jest dialog z duszą.

 

A to dopiero poczatek. Nasz niewykorzystywany potecjał to również pozostałe niewidzialne wymiary, czyli obszar boski i kosmiczny.

 

Tu Kartezjusz namieszał jeszcze bardziej, bo o ile dusza pozostała ciągle obecna w mentalności Europejczyka (mówimy: co nam w duszy gra, z duszą na ramieniu, głęboko w duszy czułam itd) to co z pozostałymi obszarami? Boskim i kosmicznym. Gdzie one we mnie są? Co one mogą?

 

Okazuje się, że rzeczywiście są i potrafią tak zwane... cuda. Jeśli tylko damy im szansę na zaistnienie i wykonamy minimalny wysiłek w ich kierunku.

 

W obszarze boskim jesteśmy skanowani przez boskie Światło. Mrowiące, widzialne i odczuwalne, potężne Światło. Brzmi jak science fiction? Może. A jest to średnia krajowa. Działało w każdym, z kim pracowałam przez odpowiedni czas. Wielkie światło, miłe, przyjemne, choć oślepiajace, które wypełnia każdą komórkę. Regeneruje na poziomie komórkowym. Fenomenalnie odbudowuje układ nerwowy, uzdrawia z traum emocjonalnych. Uwalnia człowieka od stresu, pamięci złych doświadczeń, wstydu, lęków, poczucia winy.

 

Dzieje się to na całkowitej świadomości, bez użycia środków chemicznych, czy hipnozy. Światło nie przychodzi samo z siebie na zawołanie. Każdy musi odbyć pewną wewnętrzną pracę, przejść pewną drogę. Jak w bajkach. Ale świecące kwiaty paproci są w nas. I zmieniają całą optykę patrzenia na siebie i świat.

 

A w obszarze kosmicznym, który również jest w każdym z nas, kolejne niespodzianki. Wielka granatowa przestrzeń z gwiazdami, planetami i ...aniołami - naszymi przewodnikami z wyższych wymiarów. Też widzialnymi i gotowymi do konwersacji. O czym? O naszym wielowymiarowym potencjale. O tym, co z nim robimy i co możemy zrobić.

 

Kim jestem? Dokąd zmierzam? Po co żyję? Co mam zrobić? Co jest ważne?

 

Wyobraź sobie przez chwilę, że te wszystkie wymiary NAPRAWDĘ istnieją. Że kobieta, którą powołano ostatnio do godności Doktora Kościoła, św. Hildegarda, wiedziała co mówi. To oznacza, że ze znakomitą częścią mnie samego pozostaję bez kontaktu. Wielka i ważna część mnie została w pewien sposób utracona. Nie wykorzystuję swojego potencjału. Do zdrowia, spełnienia, satysfakcji, pełni. Pełni siebie i swoich mozliwości.

 

Na „Krótkim kursie odzyskiwania siebie” : poznajemy podstawowe reguły paradygmatu Światła – bo choć o tym nie pamiętamy, to właśnie w nim żyjemy, przechodzimy z myślenia kartezjańskiego na holistyczne, zapoznajemy się z koncepcją Hildegardy z Bingen, odkrywamy gdzie mieszka dusza, jak z nią gadać, jak uciszyć chaos w głowie. Wchodzimy na ścieżkę do odzyskania pełni siebie.

 

Zapraszam serdecznie!


Barbara Ravensdale
www.barbararavensdale.pl,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
tel. 661 334 133

Kurs trwa około 9 godzin i kosztuje 500 zł. Najbliższy termin: 20 – 22.02.2015.
Zaczynamy w piątek o godz. 18.30. W sobotę i niedzielę pracujemy od godz.11.

Indywidualny koszt tego kursu to 200 zł/godzina. Trwa 2-3 godziny przez 3-4 dni.

Miejsce: Warszawa

Bajkowe Boże Narodzenie

Sklep z rękodziełem
Programy detoksowe
Medytacje semantyczne 
Instytutu św. Hildegardy

Bajkowe Boże Narodzenie

20.12 - 26.12 lub
23.12 - 26.12
stragan programy detoksowe hildegarda

 

© Siódmy las... ul. Zawada 51 24-160 Wąwolnica
Designed by ideastudio.pl, Code & update: synermedia.pl

Kopiowanie treści zawartych w serwisie i rozpowszechnianie ich w szczególności na innych stronach internetowych bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności
Wczasy odchudzające - Detox warzywno - owocowy