Medytacje semantyczne ścieżką Hildegardy z Bingen:

 

Warsztaty komunikowania się z własną duszą: dla zdrowia, spokoju i harmonii.

 

Masz w sobie wszystko, przez co możesz działać i być szczęśliwa.

 

Korzystaj z siebie, swojego wielkiego skarbu

 

 

dieta ewy dąbrowskiej

menu

wczasy odchudzające

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

 

dieta dąbrowskiej

 

 

 

 

 

dieta dąbrowskiej

Zapraszamy na post orkiszowy i medytacje ścieżką św. Hildegardy z Bingen


hildegarda2Zgodnie z już kilkuletnią tradycją siódmolasową, zapraszamy po odnowę duchową i rozwój osobisty w adwentowy tydzień grudnia.

Medytacje w obszarze serca, kontemplacje fraz św. Hildegardy i oczyszczenie detoksem orkiszowym, posiłki w milczeniu, oraz dużo spacerów na świeżym powietrzu, to filary tego wyciszającego turnusu:


„Wracam do siebie, wracam do harmonii, wracam do zdrowia”


Celem wszystkich zabiegów jest wzmocnienie kontaktu ze swoją głębią, przebywanie w bliskości z duszą, odkrycie przynależności do wspaniałego duchowego i kosmicznego Uniwersum, oraz nowe spojrzenie na stare sprawy.

Grudniowy turnus w roku 2015 był przepiękny. Modre niebo, cudne, ciepłe słońce, zbieraliśmy na polach owoce dzikich róż i fioletowe owoce tarniny. Plus oczywiście osobiste odkrycia na warsztatach i niezwykłe towarzystwo Hildegardy...

Post orkiszowy w duchu św. Hildegardy to wydarzenie holistyczne, a nawet …kosmiczne. Dotyczy naszego ciała, naszego ducha, emocji, rozumu, całej  istoty, ale ponieważ nie istniejemy bez powietrza i ziemi, ważną częścią powrotu do równowagi jest kontakt z naturą.

Post proponowany w Siódmym lesie opracował na podstawie dzieł św. Hildegardy ( czyli Jej wglądów w potrzeby organizmu i Jej receptur)  niemiecki doktor nauk medycznych i wielki propagator Jej dzieł  - dr Gottfried Hertzka. Praktycznymi uwagami i wiedzą dzieli się z Siódmym lasem pani Hildegard  Strickerschmidt – wieloletnia przewodnicząca Międzynarodowego Towarzystwa Św. Hildegardy z Bingen, która od kilkunastu lat prowadzi posty orkiszowe, jest nauczycielką tej metody i autorką wielu książek z tej dziedziny.

Fakty podstawowe:

1. człowiek  funkcjonuje na wielu różnych poziomach (ciało, duch, dusza, emocje, intelekt), wszystkie są ważne i wszystkie ze sobą współdziałają. Nie można ich rozdzielać. Trzeba dbać o wszystkie i  przez to całość dobrze funkcjonuje

2. człowiek jest częścią wszechświata. Z natury czerpie pożywieni, ale również energię i siłę.

Decyzja postu jest decyzją : czas na oczyszczenie na wszystkich poziomach. Na poziomie ciała z toksyn i zbędnych kilogramów. Na poziomie emocji – ze stresu, frustracji i agresji. Na poziomie duchowym – z ciężkich myśli i zalegających duszę wątpliwości i poczucia błędu.

Post w siódmym lesie to siedem dni dedykowanych powrotowi do harmonii. Ścieżka z diety, myśli, snu, spotkań, spacerów, którą idę po zdrowie, radość i wspaniałe samopoczucie. Po harmonię i nowe siły do życia. Wśród łąk i wzgórz, pięknego krajobrazu, czystego powietrza. W ciszy.

Wracam do zdrowia. Wracam do równowagi.

Posiłki: przed śniadaniem nasiona babki śródziemnomorskiej i kopru. Śniadanie - poranek z kawą orkiszową, lub herbatą ziołową i kromką chleba orkiszowego (opcjonalnie zupa z warzyw polecanych przez św. Hildegardę). W południe i wieczorem wywary z właściwie skomponowanych jarzyn z życiodajnymi przyprawami św. Hildegardy (m.in. bertram i galgant) i z  grysikiem orkiszowym. Do kolacji - kromka domowego, przez nas pieczonego chleba ze starej odmiany orkiszu. Herbaty ziołowe przez cały dzień w dużej ilości. Żadnych zimnych napoi.

Orkisz - czystą, starą odmianę, bez domieszki pszenicy, nie modyfikowaną - sami kupujemy w gospodarstwie ekologicznym i mielimy w zaprzyjaźnionym młynie. Więcej informacji o orkiszu tu: orkisz.

Specjalnie  skomponowanym posiłkom towarzyszą: codzienne medytacje, regularne spacery, popołudniowe drzemki z termoforem i dużo, dużo snu.

Przykładowy program dnia:

Po wstaniu – płukanie ust zimna wodą w zaciszu swojej łazienki
8.00 - Poranny spacer
9.00 – Śniadanie ( ważne! Żujemy długo, bardzo długo i w całkowitej ciszy)
10.00 – Spacer dla przyjemności 
11.30 – Medytacje Mały spacerek ( spacery to ważny element tego detoksu)
13.30 – Obiad 
14.30 – Sjesta
16.00 – Porządny spacer
18.00 – Kolacja ( i znów sumienne żucie)

Kilka słów o św. Hildegardzie:

Św. Hildegarda z Bingen żyła w latach 1098-1179. Benedyktynka, wizjonerka, kompozytorka, intelektualny i moralny autorytet swojej epoki. Owoc jej życia, to spisane w kilku tomach  zapisy wizji o tym jak funkcjonuje człowiek we wszechświecie. To absolutnie nowatorska i holistyczna synteza teologii, antropologii, psychologii, medycyny i wiedzy o kosmosie. Jej dzieło jest wciąż badane, odkrywane na nowo i zaskakuje współczesnych lekarzy  trafnością i skutecznością naturalnych terapii.

Podsumowując:

Co: turnus zdrowotny z detoksem orkiszowym
Gdzie: Siódmy las, www.siodmylas.pl


W ofercie:
- 6 noclegów, 
- wszystkie konieczne posiłki i napoje
- codzienne spacery
- warsztaty i medytacje

 

Cena: 1950zł


Dodatkowo płatne:

- warsztaty pieczenia chleba orkiszowego  (jeśli ktoś ma ochotę)
- masaże

Info i rezerwacje: 517 930 320







Bajkowe Boże Narodzenie

Sklep z rękodziełem
Programy detoksowe
Medytacje semantyczne 
Instytutu św. Hildegardy

Bajkowe Boże Narodzenie

20.12 - 26.12 lub
23.12 - 26.12
stragan programy detoksowe hildegarda

 

© Siódmy las... ul. Zawada 51 24-160 Wąwolnica
Designed by ideastudio.pl, Code & update: synermedia.pl

Kopiowanie treści zawartych w serwisie i rozpowszechnianie ich w szczególności na innych stronach internetowych bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności
Wczasy odchudzające - Detox warzywno - owocowy