Medytacje semantyczne ścieżką Hildegardy z Bingen:

 

Warsztaty komunikowania się z własną duszą: dla zdrowia, spokoju i harmonii.

 

Masz w sobie wszystko, przez co możesz działać i być szczęśliwa.

 

Korzystaj z siebie, swojego wielkiego skarbu

 

 

dieta ewy dąbrowskiej

menu

wczasy odchudzające

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

 

dieta dąbrowskiej

 

 

 

 

 

dieta dąbrowskiej

 

Siódmy Las – warsztaty dla dzieci dyslektycznych i ich rodziców


DRABINA DO NIEBA
DOSKONAŁOŚCI SZYTEJ NA MIARĘ

 

„Śpiewaj swą pieśń, bo las byłby wymarły,
gdyby śpiewały w nim tylko najlepsze ptaki”
Arlyne Rial

 

drabina-do-niebaOd 1896 roku, kiedy to po raz pierwszy opisano w British Medical Journal przypadek chłopca, który nie potrafił nauczyć się czytać, uczyniono wiele dla zrozumienia i wyjaśnienia: skąd się bierze dysleksja rozwojowa, czym tak naprawdę jest i co mogą zrobić nauczyciele i rodzice, by pomóc dzieciom z dysleksją.


Dysleksja rozwojowa nie zawęża się do trudności i problemów szkolnych.  To specyficzne zaburzenie towarzyszy każdej chwili życia,
utrudniając funkcjonowanie w wielu sferach. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza że w grę wchodzą emocje dziecka oraz jego rozwój społeczny. Jednocześnie mówi się o  „darze dysleksji”, gdyż często dzieci mają niezwykle rozbudowaną wyobraźnię oraz są bardzo kreatywne.


Warsztaty „Drabina do nieba”  pomogą rodzicom w lepszym zrozumieniu potrzeb dzieci dyslektycznych, podpowiedzą również, jak pomagać im w sposób najbardziej efektywny.


Pierwszy szczebel na drabinie to wspólne ćwiczenia, działania, zabawy dzieci i rodziców pod okiem doświadczonego pedagoga, które  mogą być świetnym wstępem do radzenia sobie z  tym problemem oraz do zrozumienia, że możliwa jest droga prowadząca od słabości do mocy umysłu, umiejętności i kreatywności, czyli droga do doskonałości  szytej na miarę każdego z osobna.  Zajęcia prowadzone w atmosferze podtrzymującej na duchu pozwalają  każdemu  dziecku poznać swoją wartość i uczynić je silnym.


Następnym  szczeblem w drabinie są warsztaty plastyczne „Tropem Dziwozwierza”, wspierające wszechstronny rozwój młodego umysłu. Będzie to wyprawa w poszukiwaniu tajemniczego zwierza, który skrył się w pracowni plastycznej. Aby go odszukać, należy wytężyć wyobraźnię, obudzić w sobie detektywa, odkryć talent do opowiadania bajek, stworzyć portret – a może wyrzeźbić model? Dowiedzieć się jaki kolor ma nasz ulubiony zapach i narysować smak.  Zajęcia wykorzystują zróżnicowane techniki plastyczne, uaktywniają kreatywność i rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Harmonijny rozwój wspiera łączenie aktywności z szerokiego spektrum dziedzin.


W zabawach/zadaniach dzieci tworzą prace na podstawie obserwacji otoczenia, wymyślonych przez siebie historii, ale też losując przedmioty wywołujące określone skojarzenia dotykowe, lub komponując mandale – powtarzalne ornamenty, których tworzenie sprzyja rozwojowi koordynacji prawej i lewej półkuli mózgu.


Warsztaty plastyczne będą krokiem na drodze prowadzącej do kolejnych wtajemniczeń: literackich i  teatralnych. Praca z tekstem bajki lub baśni będzie pretekstem do stworzenia mini spektaklu, w którym każde dziecko będzie miało szansę pokazać swoje mocne strony i pasje, jako że teatr to zjawisko wielotworzywowe –  pokonujemy więc kolejne szczeble drabiny do swojej siły ducha, poczucia wartości i samorealizacji.


A ponieważ musimy karmić nie tylko duszę, ale także ciało – ruszamy do kuchni. Tam dzieci razem z rodzicami nauczą się gotowania dla umysłu. Potem odrobina ruchu harmonizującego osobowość – warsztaty taj-chi oraz ćwiczenie kinezjologii edukacyjnej.
Pokonując kolejne szczeble  drabiny zmierzamy do  punktu, w którym spotkają się pasja poznawcza dzieci  z umiejętnością jej zaspokajania bez trudu i mozołu, a wręcz przeciwnie – z łatwością i radością. Będziemy obserwować, jak umysł dziecka rozkwita jak lotos w niezliczonych płatkach.


Warsztaty rozpoczynają się obiadem o godz. 14 tej, a kończą w kolejny piątek po kolacji.


Do wyboru dieta: warzywno-owocowy detoks dr Dąbrowskiej, lub dieta wegetariańska.


Cena warsztatu: 1650 zł
Rezerwacje telefoniczne : +48 517 930 320, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Terminy:

26.07 -1.08
11.10 -17.10

Zapraszamy serdecznie!

Bajkowe Boże Narodzenie

Sklep z rękodziełem
Programy detoksowe
Medytacje semantyczne 
Instytutu św. Hildegardy

Bajkowe Boże Narodzenie

20.12 - 26.12 lub
23.12 - 26.12
stragan programy detoksowe hildegarda

 

© Siódmy las... ul. Zawada 51 24-160 Wąwolnica
Designed by ideastudio.pl, Code & update: synermedia.pl

Kopiowanie treści zawartych w serwisie i rozpowszechnianie ich w szczególności na innych stronach internetowych bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności
Wczasy odchudzające - Detox warzywno - owocowy