Medytacje semantyczne ścieżką Hildegardy z Bingen:

 

Warsztaty komunikowania się z własną duszą: dla zdrowia, spokoju i harmonii.

 

Masz w sobie wszystko, przez co możesz działać i być szczęśliwa.

 

Korzystaj z siebie, swojego wielkiego skarbu

 

 

dieta ewy dąbrowskiej

menu

wczasy odchudzające

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

 

dieta dąbrowskiej

 

 

 

 

 

dieta dąbrowskiej

Siódmy las i Maja Marta Gierczyńska zapraszają:


Detoks orkiszowy św. Hildegardy z Bingen
i warsztat taneczny z hawajską huną

 

Wracam do zdrowia, wracam do harmonii, wracam do siebie

 

Post orkiszowy w duchu św. Hildegardy to wydarzenie holistyczne, a nawet …kosmiczne. Dotyczy naszego ciała, naszego ducha, emocji, rozumu, całej  istoty, ale ponieważ nie istniejemy bez powietrza i ziemi, ważną częścią powrotu do równowagi jest kontakt z naturą.

 

hildegarda2Post proponowany w Siódmym lesie opracował na podstawie dzieł św. Hildegardy ( czyli jej wglądów w potrzeby organizmu, i jej receptury)  niemiecki doktor nauk medycznych i wielki propagator Jej dzieł  - dr Gottfried Hertzka.

 

Praktycznymi uwagami i wiedzą dzieli się z Siódmym lasem pani Hildegard  Strickerschmidt – wieloletnia przewodnicząca Międzynarodowego Towarzystwa Św. Hildegardy z Bingen, która od kilkunastu lat prowadzi posty orkiszowe, jest nauczycielką tej metody i autorką wielu książek z tej dziedziny.

 

Decyzja postu jest decyzją: czas na oczyszczenie.
Na poziomie ciała z toksyn i zbędnych kilogramów. Na poziomie emocji – ze stresu, frustracji i agresji. Na poziomie duchowym – z ciężkich myśli i zalegających duszę wątpliwości i poczucia błędu.

 

 

Siedem dni dedykowanych powrotowi do harmonii. Ścieżka z diety, myśli, snu spotkań, spacerów i tańca, którą idę po zdrowie, radość i wspaniałe samopoczucie. Po harmonię i nowe siły do życia. Wśród łąk i wzgórz, pięknego krajobrazu, czystego powietrza. W ciszy.

 

Wracam do zdrowia. Wracam do równowagi.

 

Posiłki :  Przed śniadaniem nasiona babki śródziemnomorskiej i kopru. Śniadanie - poranek z kawą orkiszowa, lub herbatą ziołową i kromką chleba orkiszowego. W południe i wieczorem wywary z właściwie skomponowanych jarzyn z życiodajnymi przyprawami św. Hildegardy (m.in. bertram i galgant) i z  grysikiem orkiszowym. Do kolacji - kromka domowego, przez nas pieczonego chleba ze starej odmiany orkiszu. Herbaty ziołowe przez cały dzień w znaczącej ilości. Żadnych zimnych napoi.

 

Orkisz - czystą, starą odmianę, bez domieszki pszenicy, nie modyfikowaną - sami kupujemy w gospodarstwie ekologicznym i mielimy w zaprzyjaźnionym młynie. Więcej informacji o  orkiszu tu: orkisz.

 

Specjalnie  skomponowanym posiłkom towarzyszą: codzienne medytacje, regularne spacery, zajęcia ruchowe, popołudniowe drzemki i dużo, dużo snu.

 

Szczególnym zaleceniem podczas tej diety jest …radość!

 

Dlatego włączyliśmy do tygodnia z orkiszową dietą – warsztaty tańca. Ruch sprawia, że organizm lepiej dotlenia się, a stymulując metabolizm - przyspiesza wydalanie toksyn. Taniec pomaga też spalić nadmiar tkanki tłuszczowej.
Na warsztatach z Mają uczymy się  akceptować swoje ciało, swobodnie poruszać się przy dźwiękach muzyki. Nieskrępowany ruch umożliwi zmianę biegu energii przez ciało,  pomoże uwolnić napięcia, usunąć z pamięci mięśni niekorzystne schematy, oczyścić ciało na głębokim poziomie ze złych wspomnień i przyzwyczajeń.

 

Przykładowy program dnia:
Po wstaniu – płukanie ust zimna wodą w zaciszu swojej łazienki
8.00 - Poranny rozruch, spacer do brzozy po motto dnia
9.00 – Śniadanie ( ważne! Żujemy długo, bardzo długo i w całkowitej ciszy)
10.00 – Spacer dla przyjemności
11.30  - Przenosimy się na Hawaje i tańczymy
13.30 – Obiad
14.30 – Sjesta
16.00 – Porządny spacer
18.00 – Kolacja ( i znów sumienne żucie)
Spacer po kolacji

 

W czasie tygodnia można za dodatkową opłata skorzystać z masaży:

 

Kiedy w nagły sposób zmieniamy styl życia i nawyki żywieniowe, które aktywują oczyszczanie organizmu, warto zadbać o to, żeby zapewnić naszemu ciału „wspomaganie” w usuwaniu toksyn i złogów. Masowanie na poziomie fizycznym rozluźnia mięśnie, poprawia cyrkulację krwi i limfy, dotlenia, powodując, że zmniejsza się zakwaszenie organizmu, stymuluje organizm do samoregeneracji. Na głębszym poziomie masaż również pomaga zmienić napięcia w naszym ciele, które są odwzorowaniem sposobu naszego myślenia. Gdy ciało jest bardziej rozluźnione – nasz umysł jest bardziej otwarty.


Działanie i zalety masaży:


MASAŻ LOMI LOMI NUI
Masaż lomi lomi nui wywodzi się z kultury hawajskiej. W oprawie pięknej muzyki głęboko relaksuje i pozwala usunąć nawet bardzo głębokie napięcia. W czasie masażu wykonuje się dźwignie, które rozciągają i uelastyczniają mięśnie, poprawiając zakres ruchu w stawach, dając uczucie porównywalne z dobrze wykonaną sesją jogi. Na Hawajach lomi był masażem ceremonialnym - miał na celu usunięcie "pamięci mięśniowej", czyli mikroskurczów powstających w naszym ciele, na skutek stresu i traumatycznych przeżyć. Ten niezwykły masaż przypominający subtelny taniec głęboko oczyszcza limfę, harmonizuje ciało i przyczynia się do lepszego przepływu energii, dzięki usunięciu blokad i pobudzeniu zdolności organizmu do samoregeneracji.


MASAŻ MANA LOMI®
Mana Lomi® opiera się o hawajskie metody uzdrawiania ciała, umysłu i ducha. Jest wyjątkową formą lomilomi, skupiającą się na rozwiązywaniu problemów poprzez pracę z ciałem. To głęboki i potężny, a jednocześnie łagodny sposób uzdrawiania, który przynosi natychmiastowe i długotrwałe efekty. Mana Lomi® symbolicznie oznacza "energetyczną komunikację, sięgającą do głębi kości, a tym samym duszy, danej osoby”, w tłumaczeniu dosłownym "hawajski przekaz duchowy".


MASAŻ PELOHA
Masaż Peloha to 45 minutowy, delikatny jednak silnie działający sposób na odpoczynek, eliminację stresu, rozbudzenie ciała oraz uwolnienie go od wszelkich bólów i dolegliwości. Podstawą tej metody jest zrozumienie, że ciało to święta świątynia, która pozwala nam funkcjonować jako duchowo fizyczne istoty na ziemi. Metoda Masażu Peloha rozwijana była przez okres 25 lat i zawiera elementy masażu Klasycznego, Polinezyjskiego, technikę Bowena, Refleksologię, uzdrawianie Polarity, Kryształową Terapię, pracę z meridianami, punktami z akupresury, uzdrawianie stylem Reiki, delikatnymi ruchami z Chiropraktyki, spiralnymi uwzględniającymi 7 głównych i 12 mniejszych czakr kończąc na czakrze serca.Rezultatem masaży Peloha jest uczucie lekkości, oraz dobre samopoczucie, uczucie doenergetyzowania, chroniczne dolegliwości i bóle znikają, sen staje się zdrowszy.


Zalety korzystania z każdego z tych masaży można zaobserwować na poziomie:
- fizycznym: usprawnienie cyrkulacji krwi i limfy, stymulacja do detoksykacji organizmu, uwalnianie nawet głębokich napięć mięśniowych, usprawnienie ruchomości stawów
- mentalnym: uspokojenie umysłu, lepsze koncentracja i jasność umysłu, świadomość połączenia ciała z umysłem
- emocjonalnym: usuwanie pamięci mięśniowej, czyli uwalnianie zapisanych w ciele emocji, przepływ
- duchowym: wzmocnienie połączenia z duszą, poczucie, że człowiek jest boską istotą mającą ziemskie doświadczenie

Maja Marta Gierczyńska:

Hunę i masaż hawajski lomi lomi nui poznałam w 2007 roku. Pomogło mi to dokonać życiowej przemiany, otworzyć się na siebie i świat. Wtedy też zrobiłam kurs u moich wspaniałych Nauczycieli Danusi i Jurka Adamczyków. Transformacje jakie zachodziły we mnie podczas warsztatów i sesji masażu motywowały mnie do tego, żeby eksplorować temat bardziej dogłębnie. Byłam uczestniczką kilku warsztatów prowadzonych przez Susan Pa’iniu Floyd, w tym także warsztatu nauczycielskiego w listopadzie 2012 (KinoMana IV). Jestem głęboko wdzięczna za wszystkie nauki, które z tych spotkań wyniosłam. Od stycznia 2013 roku prowadzę kursy masażu hawajskiego.
Byłam uczestniczką wielu warsztatów, które pozwoliły mi poszerzyć horyzonty i zgłębić tajniki ciała i świadomości. Te najbardziej inspirujące mnie źródła to: Movement Medicine, 5 Rytmów, Metoda Isedo z Anią Brandysiewicz, Coach&Trener oraz inne warsztaty z Pawłem Mrozem, Ustawienia Hellingerowskie z Ewą Cyzman-Bany, Alan Earle twórca masażu PeLoHa.

 

Podsumowując:

Co: turnus zdrowotny z postem orkiszowym i warsztat tańca hawajskiego
Gdzie: Siódmy las, www.siodmylas.pl
Kiedy: 6-12 lipca 2013
Cena: 1650 zł, w tym wizyta lekarska na początku turnusu i opieka lekarska cały czas

Zapraszamy!

 

maja1maja2

Bajkowe Boże Narodzenie

Sklep z rękodziełem
Programy detoksowe
Medytacje semantyczne 
Instytutu św. Hildegardy

Bajkowe Boże Narodzenie

20.12 - 26.12 lub
23.12 - 26.12
stragan programy detoksowe hildegarda

 

© Siódmy las... ul. Zawada 51 24-160 Wąwolnica
Designed by ideastudio.pl, Code & update: synermedia.pl

Kopiowanie treści zawartych w serwisie i rozpowszechnianie ich w szczególności na innych stronach internetowych bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności
Wczasy odchudzające - Detox warzywno - owocowy