Medytacje semantyczne ścieżką Hildegardy z Bingen:

 

Warsztaty komunikowania się z własną duszą: dla zdrowia, spokoju i harmonii.

 

Masz w sobie wszystko, przez co możesz działać i być szczęśliwa.

 

Korzystaj z siebie, swojego wielkiego skarbu

 

 

dieta ewy dąbrowskiej

menu

wczasy odchudzające

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

 

dieta dąbrowskiej

 

 

 

 

 

dieta dąbrowskiej

Wyciszający turnus z detoksem orkiszowym i medytacjami ścieżką św. Hildegardy z Bingen


img„Masz w sobie wszystko, by przeżyć życie w piękny sposób, a wokół Ciebie, na naszej planecie i we  wszechświecie  jest wszystko, czego Ci potrzeba do życia i zdrowia.”
Św. Hildegarda


Marcowe turnusy z postem orkiszowym są po prostu magiczne! (przepraszamy za tę wylewność, ale tak po prostu jest!) Ziemia budzi się z zimowego snu, soki w drzewach buzują, wszędzie  naturze czuć wielką  moc i drganie życia. Rankami jeszcze często szron i lekki przymrozek. W południe cudowne, marcowe słoneczko. Wieczorne spacery przy księżycu, nawet w ciemnościach, zachwycają.


Na warsztatach medytujemy, kontemplujemy hildegardiańskie frazy, staramy się usłyszeć szept duszy. Dużo spacerujemy, milczymy w czasie posiłków (bardzo orzeźwiające doświadczenie!), wyciszamy się. W czasie tego turnusu nasze myśli biegną ku górze, a prowadzi nas osoba absolutnie niezwykła: Hildegarda z Bingen. Różnie można mówić o duchowości. My w Siódmym lesie rozumiemy to tak, że duchowość, to przede wszystkim rozpoznanie samego siebie, swojego duchowego potencjału i kierowanie nim w przyjaźni z potężnym, kosmicznym Uniwersum.


Wracam do siebie, wracam do zdrowia, wracam do harmonii

 


Post orkiszowy w duchu św. Hildegardy to wydarzenie holistyczne, a nawet …właśnie kosmiczne. Dotyczy naszego ciała, naszego ducha, emocji, rozumu, całej istoty, duszy i Jej duchowego Domu,  ale ponieważ nie istniejemy bez powietrza i ziemi, ważną częścią powrotu do równowagi jest również kontakt z naturą.


Post proponowany w Siódmym lesie opracował na podstawie dzieł św. Hildegardy ( czyli Jej wglądów w potrzeby organizmu, i Jej receptur)  niemiecki doktor nauk medycznych i wielki propagator Jej dzieł  - dr Gottfried Hertzka. Praktycznymi uwagami i wiedzą dzieli się z Siódmym lasem pani Hildegard  Strickerschmidt – wieloletnia przewodnicząca Międzynarodowego Towarzystwa Św. Hildegardy z Bingen, która od kilkunastu lat prowadzi posty orkiszowe, jest nauczycielką tej metody i autorką wielu książek z tej dziedziny.


Fakty podstawowe:

1.człowiek  funkcjonuje na wielu różnych poziomach (ciało, duch, dusza, emocje, intelekt ), wszystkie są ważne i wszystkie ze sobą współdziałają. Nie można ich rozdzielać. Trzeba dbać o wszystkie i  przez to całość dobrze funkcjonuje

2. człowiek jest częścią wszechświata. Z natury czerpie pożywieni, ale również energię i siłę.


Decyzja postu jest decyzją : czas na oczyszczenie na wszystkich poziomach.
Na poziomie ciała z toksyn i zbędnych kilogramów. Na poziomie emocji – ze stresu, frustracji i agresji. Na poziomie duchowym – z ciężkich myśli i zalegających duszę wątpliwości i poczucia błędu.


Post w Siódmym lesie to siedem dni dedykowanych powrotowi do harmonii. Ścieżka z diety, myśli, snu, spotkań, spacerów, którą idę po zdrowie, radość i wspaniałe samopoczucie. Po harmonię i nowe siły do życia. Wśród łąk i wzgórz, pięknego krajobrazu, czystego powietrza. W ciszy.


Wracam do zdrowia. Wracam do równowagi.


Posiłki: przed śniadaniem nasiona babki śródziemnomorskiej i kopru. Śniadanie - poranek z kawą orkiszową, lub herbatą ziołową i kromką chleba orkiszowego (opcjonalnie ciepła zupa z warzyw polecanych przez św. Hildegardę). W południe i wieczorem wywary z właściwie skomponowanych jarzyn z życiodajnymi przyprawami św. Hildegardy (m.in. bertram i galgant) i z  grysikiem orkiszowym. Do kolacji - kromka domowego, przez nas pieczonego chleba ze starej odmiany orkiszu. Herbaty ziołowe przez cały dzień w dużej ilości (prym wiedzie herbatka koprowa, po południu serwowana z miodem i cynamonem...pycha!). Żadnych zimnych napoi.


Specjalnie  skomponowanym posiłkom towarzyszą: codzienne medytacje, regularne spacery, popołudniowe drzemki z termoforem i dużo, dużo snu.


Przykładowy program dnia:


Po wstaniu – płukanie ust zimna wodą w zaciszu swojej łazienki
8.00 - Poranny spacer
9.00 – Śniadanie ( ważne! Żujemy długo, bardzo długo i w całkowitej ciszy)
10.00 – Spacer dla przyjemności
11.30 – Medytacje
Mały spacerek ( spacery to ważny element tego detoksu)
13.30 – Obiad
14.30 – Sjesta
16.00 – Porządny spacer
18.00 – Kolacja ( i znów sumienne żucie)


Kilka słów o św. Hildegardzie:

Św. Hildegarda z Bingen żyła w latach 1098-1179. Benedyktynka, wizjonerka, kompozytorka, intelektualny i moralny autorytet swojej epoki. Owoc jej życia, to spisane w kilku tomach  zapisy wizji o tym jak funkcjonuje człowiek we wszechświecie. To absolutnie nowatorska i holistyczna synteza teologii, antropologii, psychologii, medycyny i wiedzy o kosmosie. Jej dzieło jest wciąż badane, odkrywane na nowo i zaskakuje współczesnych lekarzy  trafnością i skutecznością naturalnych terapii.

Podsumowując:

Co: turnus wyciszający, prozdrowotny z detoksem orkiszowym
Gdzie: Siódmy las, www.siodmylas.pl
Kiedy: 4 do 10 marca 2017, turnusy rozpoczyna się w sobotę o godz. 14, a kończą w piątek po śniadaniu.

Info i rezerwacje: 517 930 320

W ofercie:

- 6 noclegów,
- wszystkie konieczne posiłki i napoje
- codzienne spacery
- warsztaty i medytacje

Dodatkowo płatne:

- warsztaty pieczenia chleba orkiszowego  (jeśli ktoś ma ochotę)
- masaże

Bajkowe Boże Narodzenie

Sklep z rękodziełem
Programy detoksowe
Medytacje semantyczne 
Instytutu św. Hildegardy

Bajkowe Boże Narodzenie

20.12 - 26.12 lub
23.12 - 26.12
stragan programy detoksowe hildegarda

 

© Siódmy las... ul. Zawada 51 24-160 Wąwolnica
Designed by ideastudio.pl, Code & update: synermedia.pl

Kopiowanie treści zawartych w serwisie i rozpowszechnianie ich w szczególności na innych stronach internetowych bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności
Wczasy odchudzające - Detox warzywno - owocowy