Medytacje semantyczne ścieżką Hildegardy z Bingen:

 

Warsztaty komunikowania się z własną duszą: dla zdrowia, spokoju i harmonii.

 

Masz w sobie wszystko, przez co możesz działać i być szczęśliwa.

 

Korzystaj z siebie, swojego wielkiego skarbu

 

 

dieta ewy dąbrowskiej

menu

wczasy odchudzające

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

 

dieta dąbrowskiej

 

 

 

 

 

dieta dąbrowskiej„Masz w sobie wszystko, by przeżyć życie w piękny sposób, a wokół Ciebie, na naszej planecie i we  wszechświecie  jest wszystko, czego Ci potrzeba do życia i zdrowia.”
Św. Hildegarda  z Bingen


Siódmy las i Instytut św. Hildegardy
Serdecznie zapraszają na medytacje semantyczne ścieżką św. Hildegardy z Bingen.
28 lutego- 6 marca 2015

"Wracam do siebie, wracam do zdrowia, wracam do harmonii.”

 

Post orkiszowy w duchu św. Hildegardy to wydarzenie holistyczne, a nawet …kosmiczne. Dotyczy naszego ciała, naszego ducha, emocji, rozumu, całej  istoty, ale ponieważ nie istniejemy bez powietrza i ziemi, ważną częścią powrotu do równowagi jest kontakt z Naturą.

 

Post proponowany w Siódmym lesie opracował na podstawie dzieł św. Hildegardy ( czyli Jej wglądów w potrzeby organizmu, i Jej receptury)  niemiecki doktor nauk medycznych i wielki propagator Jej dzieł  - dr Gottfried Hertzka. Praktycznymi uwagami i wiedzą podzieliła się z Instytutem św. Hildegardy  pani Hildegard  Strickerschmidt – wieloletnia przewodnicząca Międzynarodowego Towarzystwa Św. Hildegardy z Bingen, która od kilkunastu lat prowadzi posty orkiszowe, jest nauczycielką tej metody i autorką wielu książek z tej dziedziny.

 

Fakty podstawowe: 1.człowiek  funkcjonuje na wielu różnych poziomach (ciało, duch, dusza, emocje, intelekt ), wszystkie są ważne i wszystkie ze sobą współdziałają. Nie można ich rozdzielać. Trzeba dbać o wszystkie i  przez to całość dobrze funkcjonuje
2. człowiek jest częścią Wszechświata. Z natury czerpie pożywienie, ale również energię i siłę.
Decyzja postu jest decyzją : czas na oczyszczenie na wszystkich poziomach.
Na poziomie ciała z toksyn i zbędnych kilogramów. Na poziomie emocji – ze stresu, frustracji i agresji. Na poziomie duchowym – z ciężkich myśli i zalegających duszę wątpliwości i poczucia błędu.

 

Medytacje semantyczne to autorska metoda aktywnej kontemplacji stworzona przez założycielkę Instytutu św. Hildegardy - mgr semantyki  Barbarę Ravensdale. Zawiera ćwiczenia uważności, schodzenie w obszar serca, łączenie z energią Viriditas i kontemplowanie fraz św. Hildegardy na otwartej energii Viriditas. Frazy zostały wybrane przez p. Hildegard Strickerschmidt, wieloletnią prezes Międzynarodowego Towarzystwa św. Hildegardy w Bingen. Metoda otrzymała Jej akcept.

 

Połączenie uważności, energii Viriditas i fraz św. Hildegardy przybliża nas do własnej duszy, naszego niebiańskiego programu Optimum. Równowaga w duszy decyduje o naszym zdrowiu i dobrostanie.

 

Post w siódmym lesie to czas wyciszenia i głebokich ćwiczeń duchowych dedykowanych bliskości  z duszą i powrotowi do harmonii. Ścieżka z diety, medytacji, snu, spotkań, spacerów, którą idzie się po zdrowie, radość, wspaniałe samopoczucie  i nowe siły do życia. Wśród łąk i wzgórz, pięknego krajobrazu, czystego powietrza. W ciszy.

 

Wracam do równowagi. Wracam do zdrowia.

 

Posiłki: jeśli jest potrzeba - przed śniadaniem nasiona babki śródziemnomorskiej i kopru.
Śniadanie - poranek z kawą orkiszową, lub herbatą ziołową i kromką chleba orkiszowego. W południe i wieczorem wywary z właściwie skomponowanych jarzyn z życiodajnymi przyprawami św. Hildegardy (m.in. bertram i galgant) i z  grysikiem orkiszowym. Do kolacji - kromka domowego, przez nas pieczonego chleba ze starej odmiany orkiszu. Herbaty ziołowe przez cały dzień w dużej ilości. Żadnych zimnych napoi.

 

Orkisz - czystą, starą odmianę, bez domieszki pszenicy, nie modyfikowaną - sami kupujemy w gospodarstwie ekologicznym i mielimy w zaprzyjaźnionym młynie.

 

Specjalnie  skomponowanym posiłkom towarzyszą: codzienne medytacje, regularne spacery, zajęcia ruchowe, popołudniowe drzemki i dużo, dużo snu.

 

Przykładowy program dnia:
Po wstaniu – płukanie ust zimna wodą w zaciszu swojej łazienki
8.00 - Poranny rozruch. Według św. Hildegardy rozgrzanie organizmu przed śniadaniem to istotny  punkt dnia.
9.00 – Śniadanie ( ważne! Żujemy długo, bardzo długo i w całkowitej ciszy)
10.00 – Spacer dla przyjemności
11.30 – Medytacje
13.30 – Obiad
14.30 – Sjesta
16.00 – Porządny spacer
18.00 – Kolacja ( i znów sumienne żucie)
Spacer po kolacji

Św. Hildegarda z Bingen żyła w latach 1098-1179. Benedyktynka, wizjonerka, kompozytorka, intelektualny i moralny autorytet swojej epoki. Owoc jej życia, to spisane w kilku tomach  zapisy wizji o tym jak funkcjonuje człowiek we Wszechświecie. To absolutnie nowatorska i holistyczna synteza teologii, antropologii, psychologii, medycyny i wiedzy o kosmosie. Jej dzieło jest wciąż badane, odkrywane na nowo i zaskakuje współczesnych lekarzy  trafnością i skutecznością naturalnych terapii.

 

Podsumowując :

Co: turnus kontemplacyjny z detoksem orkiszowym
Gdzie: Siódmy las, www.siodmylas.pl
Kiedy: turnusy rozpoczynają się w sobotę o godz.14, a kończą w kolejny piątek po śniadaniu
Cena: 1650 zł
Info i rezerwacje: 661 334 133

 

W ofercie:
- 6 noclegów,
- wszystkie konieczne posiłki i napoje
- codzienne spacery
- codzienny poranny rozruch
- codzienne medytacje semantyczne

 

Dodatkowo płatne:
-wino pietruszkowe ( w razie uczucia zimna)
- tabletki galgant-koper ( w razie uczucia zimna)
- masaże  z bio olejkami firmy Holistiqa Aromatherapy Cosmetics.

 

Prowadząca:

Barbara Ravensdale – mgr semantyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (pola semantyczne wyrazów). Certyfikowany gemmolog ( Guildhall University of London). Certyfikat Międzynarodowego Towarzystwa św. Hildegardy w Bingen w Niemczech, z zakresu duchowości św. Hildegardy,  pod opieką autorki wielu publikacji o Hildegardzie, niekwestionowanego autorytetu w hildegardiańskiej duchowości i wieloletniego prezesa Towarzystwa - p. Hildegard Strickerschmidt.
Założycielka Instytutu św. Hildegardy, który organizuje wykłady i warsztaty propagujące dzieło św. Hildegardy z Bingen.

 

Ciekawostka! Czy wiesz, że według św. Hildegardy istnieje wspólna energia wszystkich istot żywych, tchnienie Boga –zielona siła życia, którą Hildegarda nazywała Viriditas.
Na warsztacie nauczymy się łączyć z zieloną Viriditas, drzewami i Przyrodą. Natura to źródło wielkiej mocy.
A więc przyszykuj się na rozmowę z drzewem :)

Bajkowe Boże Narodzenie

Sklep z rękodziełem
Programy detoksowe
Medytacje semantyczne 
Instytutu św. Hildegardy

Bajkowe Boże Narodzenie

20.12 - 26.12 lub
23.12 - 26.12
stragan programy detoksowe hildegarda

 

© Siódmy las... ul. Zawada 51 24-160 Wąwolnica
Designed by ideastudio.pl, Code & update: synermedia.pl

Kopiowanie treści zawartych w serwisie i rozpowszechnianie ich w szczególności na innych stronach internetowych bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności
Wczasy odchudzające - Detox warzywno - owocowy