Medytacje semantyczne ścieżką Hildegardy z Bingen:

 

Warsztaty komunikowania się z własną duszą: dla zdrowia, spokoju i harmonii.

 

Masz w sobie wszystko, przez co możesz działać i być szczęśliwa.

 

Korzystaj z siebie, swojego wielkiego skarbu

 

 

dieta ewy dąbrowskiej

menu

wczasy odchudzające

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

menu

 

dieta dąbrowskiej

 

 

 

 

 

dieta dąbrowskiej„Masz w sobie wszystko, by przeżyć życie w piękny sposób, a wokół Ciebie, na naszej planecie i we  wszechświecie  jest wszystko, czego Ci potrzeba do życia i zdrowia.”
Św. Hildegarda

 

Siódmy las po szkoleniach w Niemczech zorganizowanych przez Międzynarodowe Towarzystwo św. Hildegardy, ma zaszczyt zaprosić na:

 

Detoks orkiszowy według św. Hildegardy z Bingen

 

Wracam do zdrowia, wracam do harmonii, wracam do siebie

 

Post orkiszowy w duchu św. Hildegardy to wydarzenie holistyczne, a nawet …kosmiczne. Dotyczy naszego ciała, naszego ducha, emocji, rozumu, całej  istoty, ale ponieważ nie istniejemy bez powietrza i ziemi, ważną częścią powrotu do równowagi jest kontakt z naturą.

 

Post proponowany w Siódmym lesie opracował na podstawie dzieł św. Hildegardy ( czyli jej wglądów w potrzeby organizmu, i jej receptury)  niemiecki doktor nauk medycznych i wielki propagator Jej dzieł  - dr Gottfried Hertzka. Praktycznymi uwagami i wiedzą dzieli się z Siódmym lasem pani Hildegard  Strickerschmidt – wieloletnia przewodnicząca Międzynarodowego Towarzystwa Św. Hildegardy z Bingen, która od kilkunastu lat prowadzi posty orkiszowe, jest nauczycielką tej metody i autorką wielu książek z tej dziedziny.

 

Fakty podstawowe: 1.człowiek  funkcjonuje na wielu różnych poziomach (ciało, duch, dusza, emocje, intelekt ), wszystkie są ważne i wszystkie ze sobą współdziałają. Nie można ich rozdzielać. Trzeba dbać o wszystkie i  przez to całość dobrze funkcjonuje


2. człowiek jest częścią wszechświata. Z natury czerpie pożywieni, ale również energię i siłę.

 

Decyzja postu jest decyzją : czas na oczyszczenie na wszystkich poziomach.
Na poziomie ciała z toksyn i zbędnych kilogramów. Na poziomie emocji – ze stresu, frustracji i agresji. Na poziomie duchowym – z ciężkich myśli i zalegających duszę wątpliwości i poczucia błędu.

 

Post w siódmym lesie to siedem dni dedykowanych powrotowi do harmonii. Ścieżka z diety, myśli, snu, spotkań, spacerów i tańca, którą idę po zdrowie, radość i wspaniałe samopoczucie. Po harmonię i nowe siły do życia. Wśród łąk i wzgórz, pięknego krajobrazu, czystego powietrza. W ciszy.

 

Wracam do zdrowia. Wracam do równowagi.

 

Posiłki: przed śniadaniem nasiona babki śródziemnomorskiej i kopru. Śniadanie - poranek z kawą orkiszową, lub herbatą ziołową i kromką chleba orkiszowego. W południe i wieczorem wywary z właściwie skomponowanych jarzyn z życiodajnymi przyprawami św. Hildegardy (m.in. bertram i galgant) i z  grysikiem orkiszowym. Do kolacji - kromka domowego, przez nas pieczonego chleba ze starej odmiany orkiszu. Herbaty ziołowe przez cały dzień w dużej ilości. Żadnych zimnych napoi.

 

Orkisz - czystą, starą odmianę, bez domieszki pszenicy, nie modyfikowaną - sami kupujemy w gospodarstwie ekologicznym i mielimy w zaprzyjaźnionym młynie. Więcej informacji o orkiszu tu: orkisz.

 

Specjalnie  skomponowanym posiłkom towarzyszą: codzienne medytacje, regularne spacery, zajęcia ruchowe, popołudniowe drzemki i dużo, dużo snu.

 

Przykładowy program dnia:
Po wstaniu – płukanie ust zimna wodą w zaciszu swojej łazienki
8.00 - Poranny spacer do brzozy po motto dnia
9.00 – Śniadanie ( ważne! Żujemy długo, bardzo długo i w całkowitej ciszy)
10.00 – Spacer dla przyjemności
11.30 – Medytacje
Mały spacerek ( spacery to ważny element tego detoksu)
13.30 – Obiad
14.30 – Sjesta
16.00 – Porządny spacer
18.00 – Kolacja ( i znów sumienne żucie)
Spacer po kolacji

 

Św. Hildegarda z Bingen żyła w latach 1098-1179. Benedyktynka, wizjonerka, kompozytorka, intelektualny i moralny autorytet swojej epoki. Owoc jej życia, to spisane w kilku tomach  zapisy wizji o tym jak funkcjonuje człowiek we wszechświecie. To absolutnie nowatorska i holistyczna synteza teologii, antropologii, psychologii, medycyny i wiedzy o kosmosie. Jej dzieło jest wciąż badane, odkrywane na nowo i zaskakuje współczesnych lekarzy  trafnością i skutecznością naturalnych terapii.

 

Podsumowując:
Co: turnus zdrowotny z detoksem orkiszowym
Gdzie: Siódmy las, www.siodmylas.pl
Kiedy: Według Grafiku warsztatów (Kalendarium), turnusy rozpoczynają się w sobotę o godz. 14, a kończą w piątek o godz. 12.
Info i rezerwacje: 517 930 320

W ofercie:
- 6 noclegów,
- wszystkie konieczne posiłki i napoje
- codzienne spacery
- codzienny poranny rozruch
- medytacje

Dodatkowo płatne:
- wino pietruszkowe ( w razie uczucia zimna)
- tabletki galgant-koper ( w razie uczucia zimna)
- warsztaty pieczenia chleba orkiszowego  (jeśli ktoś ma ochotę)
- masaże

Cena za turnus (6 noclegów)  z medytacjami 1900zł.

 

Bajkowe Boże Narodzenie

Sklep z rękodziełem
Programy detoksowe
Medytacje semantyczne 
Instytutu św. Hildegardy

Bajkowe Boże Narodzenie

20.12 - 26.12 lub
23.12 - 26.12
stragan programy detoksowe hildegarda

 

© Siódmy las... ul. Zawada 51 24-160 Wąwolnica
Designed by ideastudio.pl, Code & update: synermedia.pl

Kopiowanie treści zawartych w serwisie i rozpowszechnianie ich w szczególności na innych stronach internetowych bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności
Wczasy odchudzające - Detox warzywno - owocowy